Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Aktualność

Listopadowe wykłady w NAS

Listopadowe wykłady w NAS

Za nami kolejny miesiąc działalności Nowohuckiej Akademii Seniora i kolejne fascynujące wykłady.

Podczas wykładu „Humanistyczne aspekty matematyki”, dr Zdzisław Pogoda obalił mit: nie umiem matematyki, bo jestem humanistą. Odczarował stereotyp matematyka, przypomniał, że już w starożytności humanistą był ten, który posiadał wiedzę matematyczną, bo ona była doskonałym łącznikiem i dawała zrozumienie sztuk plastycznych, filozofii, logiki, muzyki oraz, że matematyka ma wiele wspólnego z językiem, muzyką, sportem i poezją.

Kolejny wykład „Mózg seniora - jak dbać o układ nerwowy”, przyciągnął rekordową liczbę, ponad 80 słuchaczy. Seniorzy mogli zobaczyć na slajdach i posłuchać, które części naszego mózgu, za co odpowiadają i czy można urodzić się i żyć bez jednej półkuli. Dostali też potężna dawkę wiedzy, jaka dieta sprzyja dobrej kondycji mózgu. Najbardziej optymistycznym akcentem była wiadomość, że z wiekiem owszem, pewne zdolności ulegają pogorszeniu, ale inne utrzymują się na stałym poziomie a nawet są coraz lepsze, co sprzyja także temu, że nauka jest możliwa w każdym wieku.


Powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE