Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Aktualność

Kombinator twórczy - Tkanina

Kombinator twórczy - Tkanina

W sobotę 23 listopada w Klubie Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta odbył się ostatni warsztat projektu Kombinator Twórczy, w ramach którego uczestnicy pracowali z wykorzystaniem takich materiałów jak papier, drewno i tkanina. Podczas ostatniego z warsztatów uczestnicy pracowali z tkaniną, a dokładniej z jedwabiem.

Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty, patronem Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta. Działania realizowane były dzięki wsparciu udzielonemu przez ArcelorMittal Poland S.A. w ramach programu minigrantów „Działamy lokalnie” edycja 2019.

Spotkanie dało uczestnikom nie tylko sporą ilość informacji na temat tego jak powstaje jedwab, jak wygląd kokon jedwabnika, jak rozpoznać prawdziwą jedwabną tkaninę, ale pozwoliło także spróbować niezwykłej techniki malowania na jedwabiu. Prowadząca warsztaty - Agata Kuś - przeprowadziła uczestników przez wszystkie etapy pracy - od projektu, poprzez nakładanie gutta, malowanie i utrwalanie wysoką temperaturą. Powstały piękne, kolorowe kompozycje, o bardzo różnorodnej tematyce.


Powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE