Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Aktualność

62. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! - Nie mądrość świata tego - niemaGOtu dla Pól Nadziei

62. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! - Nie mądrość świata tego - niemaGOtu dla Pól Nadziei

28 marca 2020 r. - godz. 19:00-21:00, ul. Obrońców Krzyża 1

Zespół "niemaGOtu" wystąpi podczas pierwszego w 2020 roku koncertu z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!, zatytułowanego „Nie mądrość świata tego…” i dedykowanego Polom Nadziei. Wydarzenie uświetni również obchody stulecia urodzin św. Jana Pawła II. Koncert odbędzie się 28 marca 2020 o godz. 19.00 w Kościele Arka Pana (ul. Obrońców Krzyża 1).

Wstęp wolny.

Organizatorzy nie zapewniają miejsc siedzących dla wszystkich uczestników koncertu.

Wydarzenie na Facebooku

Wiosenne koncerty cyklu od zarania jego dziejów poświęcone są Polom Nadziei – akcji zbierania funduszy na rzecz polskich hospicjów, która została zainicjowana w Polsce przez krakowskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych, prowadzące w Nowej Hucie Hospicjum św. Łazarza. Organizatorzy koncertu nie pobierając opłat za wstęp zachęcają uczestników do finansowego wsparcia pacjentów hospicyjnych. W dobrowolnych datkach, zbieranych przez członków Towarzystwa Przyjaciół Chorych urzeczywistnia się myśl św. Jana Pawła II - "Dobrym samarytaninem jest każdy, kto się zatrzymuje, aby troszczyć się o tych, którzy cierpią". Słowa te nabierają szczególnego znaczenia w 2020 roku, który został ustanowiony Rokiem Papieskim przez Sejm Rzeczypospolitej dla uczczenia setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Nowohucki koncert dedykowany Polom Nadziei został włączony do kalendarza obchodów tej rocznicy.

W ramach 62. edycji cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! wystąpi zespół "niemaGOtu". Grupa powstała w roku 2015. Opracowany przez jej członków utwór Błogosławieni miłosierni został uznany hymnem Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w Krakowie rok później. Zespół "niemaGOtu" ma za sobą wydanie debiutanckiej płyty, wyrobioną markę na rynku muzyki chrześcijańskiej oraz liczne grono fanów, w mig rozpoznających charakterystyczny głos wokalistki Oli Maciejewskiej i doskonale znających największe przeboje grupy: Nie mądrość świata tego [Marana tha], Nie ma Go tu, wstał!, Psalm 126 czy Biada.

Prowadzenie koncertu: Lidia Jazgar

Wystąpi zespół niemaGOtu w składzie: Kuba Blycharz, Ola Maciejewska, Kuba Chmura, Paweł Harańczyk, Bartek Krawczyk i Szymon Pawluś z towarzyszeniem chóru.

Organizatorami wydarzenia są: Porozumienie Dzielnic Nowohuckich - Dzielnice: XIV Czyżyny, XVI Bieńczyce, XVII Wzgórza Krzesławickie, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Hospicjum im. Św. Łazarza.

Więcej informacji o cyklu można znaleźć na stronie projektu: www.nhdn.pl

Koncert odbywa się przy wsparciu Miasta Kraków.

Partnerzy cyklu: PPU „Fares” Sp. z o.o., Agencja Art. Blue

Partner koncertu: Arka Pana

Patronat medialny: Głos. Tygodnik Nowohucki, Radio PLUS, TVP Kraków, Dziennik Polski, Kraków.pl

Partnerzy Pól Nadziei: BP, Gość Niedzielny, Leyko


Powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE