Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Aktualność

Wykłady i spotkania z kulturą online 11.05.- 17.05.

Wykłady i spotkania z kulturą online 11.05.- 17.05.

Warto wiedzieć, czym się kierujemy i co na nas wpływa podczas naszych najprostszych wyborów a nawet zanim ich świadomie dokonamy. Dlatego zapraszamy do wysłuchania wykładu „Jak kupujemy i jak nie dać się zmanipulować reklamie”. Posłuchajmy o zastosowaniu psychologii w kontrolowaniu zachowań konsumenckich i o zachodzących w nas procesach emocjonalno-motywacyjnych.

Zapraszamy na filmowy spacer po muzeum MONA w Tasmanii, w którym sztuka nowoczesna przeplata się z egipskimi sarkofagami a arcydzieła z przeciętnością otwierając nas na nowe perspektywy widzenia sztuki i tego co może nią być.

Do 18 maja w ramach festiwalu Millennium Docs Against Gravity filmoteka prezentuje najlepsze dokumenty filmowe z ubiegłych lat. Pełna lista i opis w linku:
My z powyższej listy zapraszamy do obejrzenia filmu „Stroiciel Himalajów”, w którym poznamy historię i drogę Desmonta Gentle, jaką przebył z Londynu do wioski w Himalajach, transportując stuletnie pianino na wysokość 4267 m n.p.m. aby uczniowie mieli dostęp do lekcji muzyki.

Opera „Turandot” to ostatnie dzieło Pucciniego. Opera ta to interpretacja futurystycznej wizji zrealizowana w Gran Teatre del Liceu w Barcelonie.

Klasyka „ Cztery Pory Roku” Vivaldiego w wykonaniu skrzypaczki Janiny Jansen podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej w Utrechcie z 2014 r.

W weekend zapraszamy do obejrzenia sztuki teatralnej „Pan Tadeusz czyli Ostatni Zajazd na Litwie” w realizacji Teatru Starego, w reżyserii Mikołaja Grabowskiego. Spektakl ograniczony czasowo, do obejrzenia w czasie rzeczywistym, w niedzielę 17 maja o godz. 19:00.


Powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE